Blog Posts

post-thumb-single
10 March
0

İç mimarlık nedir, çalışma anlayışı nasıldır?

İç mimarlık disiplini; kullanıcıların anatomik, ergonomik, psikolojik, ekonomik, sosyolojik, kültürel tüm verilerini saptayarak; yaşamın tüm zaman dilimlerinde ve teknolojik gelişmelerin ışığında zaman tasarruflu, kolay yaşanır, kişi ya da kurumsal kimliğe özel, rahat, konforlu, estetik, özgün, ruhu ve bedeni pozitif besleyen bireysel (konut, ofis vs.) ve genel (sağlık, turizm, eğitim, spor tesisleri vs.) mekanların zemin, duvar, tavan ilişkisi içinde mobilyaaydınlatmatekstilaksesuar vs. tüm donanımı ile tasarlanmasını kapsar. İç mimarlık ta temel amaç bu verilerden yola çıkarak araştırma, uygulama, proje, uygulama ayağı ile dünya çapındaki rekabetin içinde var olabilecek özgün, yaratıcı, yenilikçi, toplumdan kopmayan donanımlı iç mimarlar yetiştirmektir.

yemek odasi 600x434 İç mimarlık nedir, çalışma anlayışı nasıldır?

 

Devam ettirdiğimiz yaşam tarzını ve diğer farklı olası yaşam biçimlerini, bireyin zevk ve yaşam alışkanlıkları ışığında araştırıp ortaya özgün, kolay, alternatif seçenekler sunarak rahat kullanılan, daha gözde mekânlar adına mobilya tasarımları yaparak estetik çözümler üretmek
Mevcut yaşam biçimlerini ve diğer farklı olası yaşam biçimlerini, kullanıcı verileri ışığında araştırıp özgün, kolay ve rahat kullanılan, yaşanan mekan ve mobilya tasarımları yapmak, estetik çözümler üretmek iç mimarlık mesleğinin temel prensibidir. Hızla gelişen global dünyada teknoloji yakalamak adına daha kaliteli yaşam ve çevre için teknolojik gelişmelerin gölgesinde kendine araç olarak kullanan, mesleğinde bilgi sahibi, tasarımcı kimliğiyle dünya bazında oluşmuş uzmanlık alanlarında saygılı ve konusunda çağdaş tasarımcılar yetiştirmektir.

 

ic mimarlik 600x434 İç mimarlık nedir, çalışma anlayışı nasıldır?

 

Tasarım dediğimiz olgu projelendirme ve uygulama aşamaları sonucunda ortaya çıkan bir üründür. Temel gayemiz ise sektördeki ve kurumlardaki atölye olanaklarını en üst düzeyde kullanarak üretim ve uygulamanın her aşamasında bilgi sahibi olmak, yan ve alt meslek dallarıyla birlikte sağlamaktır. Ürettiğimiz ürünlerin hedef kitlesiyle buluşturabilen sorgulayıcı, araştırmacı, uygulayıcı kimliğimizi ön plana çıkarmaktır.

ic mimari proje 1 600x450 İç mimarlık nedir, çalışma anlayışı nasıldır?

ic mimari proje 2 600x450 İç mimarlık nedir, çalışma anlayışı nasıldır?

İçinde bulunduğumuz sektör ile el ele göz ardı edilmeyecek geniş açıda bir işbirliğiyle sektörün gerektirdiği gibi gereksinimleri uygulayarak en iyi şekilde hizmet etmek temel ilkemizdir. Bu ilke doğrultusunda sektördeki kişi ve kurumlarla ilişkileri sıcak tutmayı, bu ilişkileri sıcak tutmayı, bu kişilerin birim ve deneyimlerini en üst düzeyde fayda görerek siz tasarım severler buluşturmak adına her geçen gün araştırmacı ve yenilikçi kimliğimizle çalışmaya devam ediyoruz.

suat bayram

About the Author

No other information about this user.

0 comments

There are no comments in this article, be the first to comment!

Leave a Reply

Rules of the Blog

Do not post violating content, tags like bold, italic and underline are allowed that means HTML can be used while commenting. Lorem ipsum dolor sit amet conceur half the time you know i know what.